Fisk, industri & marked: Den franske tv-kanalen France 3 viste mandag kveld et program om industriell matproduksjon med tittelen ”Alle fakta på bordet”. Der ble blant annet norsk laks satt under lupen av journalistene bak programmet.
Ernæring: Tidligere NHO-direktør Finn Bergesen jr. er valgt til ny styreleder i Nofima AS. Bergesen kjenner Nofima både som et resultat av prosessene rundt sammenslåingen og og fra sin lange karriere i NHO.
Arrangørnytt: Nå blir det dropin-seminarer på NEF-Dagene. Også internasjonalt er interessen stor for bransjens viktigste møteplass. Formann Stig Pedersen lover mer fart og moro i Lillestrøm i februar.
Resirkulering: Gjennom medlemskap i Grønt Punkt Norge tar 3 500 bedrifter miljøansvar for emballasjen som benyttes. I tillegg stiller over 1000 private og offentlige virksomheter i dag krav til leverandørene om medlemskap i Grønt Punkt Norge.
Logistikk: Etter nesten to år med salgssvikt, peker nå pilene oppover igjen for brus- og ølsalget i Norge.
Fisk, industri & marked: Emballasjen er en viktig nøkkel til suksessen med merkevaren Salma. Men leverandøren har valgt å ligge lavt.
Logistikk: En svenske med et usedvanlig smaks- og lukteorgan skal oppdage Norge på nytt. KSL Matmerk samarbeider med NRK om en ny TV-serie om smak. Merkeordningene Spesialitet og Beskyttede betegnelser vil få mye oppmerksomhet.
Maskiner: Nessco er en betydelig leverandør av trykkluft- og vakuumutstyr til fiskeri, oppdrett og fiskeforedling. Dette vil bli vist under Nor-Fishing 2010 i Trondheim i august.
Logistikk: Om to dager er det slutt for Norturas kjøttproduksjon i Trondheim og Fosen, som har siste arbeidsdag fredag 2. juli. Sortland stenger dørene 9. juli, mens Namsos har siste slaktedag 28. juli. Både i Sortland og Trondheim blir det imidlertid fortsatt noe...
Resirkulering: Titusenvis av plastkasser som forsvinner sporløst, er et mysterium for Gilde og Prior.
De fleste som har barn og arbeider med barn, har nok opplevd at maten ikke blir så godt mottatt av lille Ola og Kari.
01.07.10 Nessco er en betydelig leverandør av trykkluft- og vakuumutstyr til fiskeri, oppdrett og fiskeforedling. Dette vil bli vist under Nor-Fishing 2010 i Trondheim i august.
30.06.10 Den franske tv-kanalen France 3 viste mandag kveld et program om industriell matproduksjon med tittelen ”Alle fakta på bordet”. Der ble blant annet norsk laks satt under lupen av journalistene bak programmet.
23.06.10 Emballasjen er en viktig nøkkel til suksessen med merkevaren Salma. Men leverandøren har valgt å ligge lavt.
Nessco er en betydelig leverandør av trykkluft- og vakuumutstyr til fiskeri, oppdrett og fiskeforedling. Dette vil bli vist under Nor-Fishing 2010 i Trondheim i august.
Publikum gir reklamefilmen for Grandiosa med biff og løk strykkarakter, mens tidligere løpedronning er enig i at resultatet ikke ble vellykket.
Markem-Imaje lanserer nye blekktyper for kontinuerlige inkjetskrivere i 9000-serien.
Her har du en oversikt over nyttige lenker til andre nettsteder i bransjen
Les mer